SUNDEK Energia - Rozwiązania dla Twojej Niezależności Energetycznej

Wyrównanie dotacji w programie “Mój Prąd 4.0”

Wyrównanie dotacji w programie “Mój Prąd 4.0”

WYRÓWNANIE DOTACJI
Wyrównanie dotacji Mój Prąd

Wyrównanie dotacji w programie “Mój Prąd 4.0” to temat dzisiejszego wpisu, zapraszam do przeczytania.

 
Czy otrzymałeś/aś już dotację z programu Mój Prąd 4.0? Jeśli skorzystałeś/aś z programu przed 15 grudnia 2022 r., to masz szansę otrzymać wyrównanie do wyższego poziomu dofinansowania. Od dziś, czyli 15 lutego 2023 r., Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozsyła maile do beneficjentów. Zwiększono wówczas poziom dotacji na instalacje fotowoltaiczne o 2000 zł i magazyny energii o 8500 zł. To dobra wiadomość dla tych, którzy złożyli wnioski w okresie od 15 kwietnia 2022 r. do 15 grudnia 2022 r.

Poziomy dofinansowania w programie Mój Prąd to:
 
  • mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy 2-10 kW – do 7000 zł (do 50% kosztów kwalifikowanych);
  • magazyn energii – do 16 000 zł (do 50% kosztów kwalifikowanych);
  • magazyn ciepła – do 5000 zł (do 50% kosztów kwalifikowanych);
  • HEMS/EMS – do 3000 zł (do 50% kosztów kwalifikowanych).

 
Beneficjenci, którzy otrzymali dotację w okresie od 15 kwietnia 2022 r. do 15 grudnia 2022 r., mogą otrzymać wyrównanie do wyższego poziomu dotacji, jednak kwota nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych zgodnie z regulaminem programu.
Aby otrzymać wyższą dotację, beneficjentowi nie trzeba robić niczego poza oczekiwaniem na maila od NFOŚiGW. Fundusz rozsyła powiadomienia drogą elektroniczną na adresy e-mail, które podano w złożonym wniosku o dofinansowanie.
Warto zauważyć, że trwają prace nad automatyzacją przeliczania dotacji dla 22 678 wniosków, na kwotę około 45 000 000 zł. Ostateczny termin rozsyłki powiadomień do beneficjentów to 15 lutego 2023 r.


Ważnym faktem jest, że nie wszystkie wiadomości e-mail, zostaną wysłane jednocześnie. Ewelina Steczkowska z NFOŚiGW informuje, że wnioski będą regularnie przeliczane na podstawie listy projektów zatwierdzonych przez Zarząd. Z tego powodu, warto śledzić swoją skrzynkę pocztową od teraz by otrzymać wyrównanie dotacji.

Co dalej? Otrzymanie zwiększonego dofinansowania wymaga złożenia oświadczenia przez Beneficjenta, wyrażającego zgodę na wypłatę środków oraz potwierdzenia aktualności lub aktualizacji danych zawartych we wniosku o dofinansowanie. Konieczne będzie także podanie numeru rachunku bankowego, na który zostanie przelana dotacja. W mailach od NFOŚiGW zostanie wskazana kwota dofinansowania oraz szczegółowe instrukcje dotyczące procedury wyrażenia zgody. UWAGA – oświadczenie można złożyć TYLKO I WYŁĄCZNIE drogą elektroniczną za pomocą Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD).

Po złożeniu oświadczenia, na podstawie decyzji Zarządu NFOŚiGW, zostanie przyznane zwiększone dofinansowanie, a środki zostaną wypłacone zgodnie z zasadami stosowanymi dla wniosków o dofinansowanie. W przypadku niezłożenia oświadczenia, Beneficjent nie otrzyma zwiększonego dofinansowania.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz, pomożemy. A może chcesz sprawdzić, jakie teraz dofinansowania OZE jesteśmy w stanie dla Ciebie pozyskać? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

Pozdrawiam!
 

Najwięcej realizacji instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii i pomp ciepła mamy wMikołówOrzesze, Łaziska, Wyry, Ornontowice, Paniówki, Chudów, Katowice, Tychy, Ruda Śląska, Lędziny, Żory, Bieruń, Chorzów, Rybnik, Istebna, Wisła, Żywiec, Będzin, Kobiór, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Częstochowa, Jastrzębie-Zdrój, Pszczyna i nie tylko…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
WYRÓWNANIE DOTACJI
Logo SUNDEK energia - najlepszej firmy OZE w Twoim regionie

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń. Postaramy się odpowiedzieć szybko!

Wyceń instalację!

Zwrot do 100% kosztów na pompę ciepła na śląsku

W ramach projektu możesz uzyskać dofinansowanie (zwrot) na całkowity koszt wymiany starego kotła węglowego na nowoczesną powietrzną pompę ciepła. To rozwiązanie nie tylko zapewni wygodę i ciepło w Twoim domu, ale także przyczyni się do ochrony środowiska poprzez redukcję emisji szkodliwych gazów.

Czytaj więcej »

Wyceń instalację!